Markéta se narodila 8. 7. 1989 v Jindřichově Hradci. Od útlého dětství se věnuje hudbě, zpěvu a tanci v ZUŠ Třeboň.

2006-2012 Následně nastupuje na konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze – obor Muzikál. Markéta se vzdělává od předních profesionálů v hlavních oborech jako je pěvecká technika a interpretace, scénický a moderní tanec, balet, základy stepu, herectví, jevištní mluva a improvizace. V rámci studia na konzervatoři je Markéta, součástí hudebních kapel a divadelních představení, kde nabírá další zkušenosti z praxe. 6-ti leté studium úspěšně zakončuje roku 2012 absolutoriem. V tentýž rok dokončuje Pedagogické minimum na Universitě Karlově v Praze.

Divadlo/Muzikál:

  • Tajemství – role Kamily v muzikálovém představení Daniela Landy a Mirjam Landy (premiéra 2014-2017; divadlo Kalich; Praha)
  • Členka divadelního souboru ,,Pod Hanou; divadlo Na Prádle, Kámen, Karlínské Spektrum;uvedené premiéry: Světáci role Božky, Pan Kaplan má třídu rád Mrs. Goldberg, Když se zhasnerole Imeldy
  • Ženy ve službách hákového kříže – role Gretl Braunové v činoherním představení Lenky Olšanové (premiéra 2015; divadlo Kolowrat; Praha)
  • Nezemřela jsem, příběh Evy Olmerové – hlavní role Evy Olmerové v muzikálu o geniální zpěvačce (premiéra 2013; divadlo v Dlouhé; Praha)
  • Klíč králů – rocková opera Daniela Landy a Mirjam Landy (premiéra – 2012; divadlo Broadway; Praha )
  • Monte Christo – hlavní role Mercedes v muzikálu – Agentura Faux pas (premiéra 7. 3. 2013 divadlo u Hasičů ; Praha)

 

Hudba/ kapely:

Markéta má dlouholetou praxi s působením v mnoha hudebních orchestrech různých žánrů, které vystupují na prestižních akcích nejen v České republice, ale i v zahraničí.

Hlavní působení směřuje k orchestru Friends Martina Vaverky. Hudební těleso, které zajišťuje hudební produkci na mnoha VIP eventech, městských reprezentačních plesech, firemních akcích, ale zároveň i koncertuje po celé České republice.

Markéta též několik let působí v českobudějovickém Big Bandu Metroklub, po boku Jana Kopečného a Lucie Kochánkové. Umělecky se realizuje v pop/soul hudebním projektu Musiquarium a jazzovém triu Bezejména. Koncertovala i s dalšími bandy jako Banquetband,  Midnight spirits, Tony Blues band, Dr. Victor, Klaret, Barham a další.

Film:

  • Kdo hledá, najde; pohádka ČT 1; režie Hanuš; role čertice
  • Všechny moje lásky; TV Prima, role Veroniky
  • Ohnivé kuře; TV Prima, epizodní role